DERİ HASTALIKLARI

Evcil Kedi ve Köpek konularında klinisyenlik yapan hekimlerin  çok sık karşılaştıkları hastalıklardan biriside deri hastalıklarıdır. Deri hastalıklarında ortaya çıkan bir enfeksiyon birden, yani hemen kendisini göstermez ve aynı zamanda da hemen tedavi olmaz. Genellikle bir deri hastalığının iyileşme süresi 2 ile 4 haftaya kadar sürebilir. Deri hastalıklarında en önemli konu hastalığın teşhisini tam anlamıyla doğru koymaktır.
Deri hastalılarının teşhisinde ve tanısında genellikle şu yöntemlere sıklıkla başvuruyoruz
Woods lambası ile derideki lezyonlu bölgeyi karanlık ortamda görüntülemek ve ortaya çıkan renklere göre teşhis koymak
Woods lambasında meydana gelen yansıma ile genellikle mantar enfeksiyon hastalıkları teşhis edilir.
Lezyon bölgesindeki deriden kazıntı alınarak mikroskobik olarak incelenir. Deri kazıntıları sedasyon ve anestezi yapılmadan yapılmaktadır. Parazit ve uyuz gibi deri hastalıkları bu şekilde veteriner hekimlerimizce teşhis edilir.
Alerji testleri uygulayarak da deri hastalıklarında teşhis konulur.
Tam kan biyokimya ve ilgili hormonal mekanizmanın analizi gibi değişik yöntemler kullanılabilmektedir.

VETERİNER ANKARA
Telefon 0 (312) 315 0 315 - 0 (542) 344 22 84  Adres İvedik Caddesi No 76 - A İvedik Metrosunun karşı çaprazı, Zeynep Salih Alp Meslek Lisesi karşısı Yenimahalle Ankara
Vetankara olarak ANKARA ' da Yenimahalle, Demetevler, OSTİM, Etlik, Keçiören, Batıkent gibi tüm Ankara' da hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.
Vetankara                Kurumsal                Merkez                7 - 24 Acil                Kroki                İletişim
Veteriner Feed
Veteriner Ankara
24 Saat Açık-Veteriner
Ankara Acil-Veteriner
Veteriner
Aşı
Soru
Pet Kuaför
Servis
Her Hakkı Saklıdır Copyright © Veteriner Ankara