ULTRASONOGRAFİ

Ultrasonografi görüntüleme iç organların, yani karaciğer, safra kesesi ve yolları, rahim, mide ve barsaklar, böbrekler, idrar kesesi ve yolları gibi karın içi organlar ve tendon tiroid bezi gibi diğer yumuşak yapılar için sağlanan veteriner görüntüleme yöntemidir.
Ultrasonografi organların anatomik yapısı hakkında bizlere bilgi verir. Mesela organlarda anamoli var mı, yapısal bir bozuluk var mı çok sık karşılaştığımız vakalar olan tümör ve kistlerin teşhisinde önemli bilgi verir.
Ultrason cihazı ses dalgalarının değişik frekans ve yoğunlukta, dokular içinde farklı hızlarda ilerlemesi ve sonucunda yansıması ilkesine dayanan bir sistemle çalışır.
Merkezimizde mevcut, multikonveks proba sahip taşınabilir ultrasonografi cihazımız sayesinde gerektiğinde hastann bulunduğu yerde ultrasonografisi alınabilmektedir.
Ultrason cihazı radyasyon yaymaz, gebelikte kullanımı güvenlidir. Bir başka gerekli özelliği de elde edilen görüntünün, işlem yapıldığı sırada monitör ekranında gerçek zamanlı olarak veteriner gözetiminde izlenebilmesidir.

VETERİNER ANKARA
Telefon 0 (312) 315 0 315 - 0 (542) 344 22 84  Adres İvedik Caddesi No 76 - A İvedik Metrosunun karşı çaprazı, Zeynep Salih Alp Meslek Lisesi karşısı Yenimahalle Ankara
Vetankara olarak ANKARA ' da Yenimahalle, Demetevler, OSTİM, Etlik, Keçiören, Batıkent gibi tüm Ankara' da hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.
Vetankara                Kurumsal                Merkez                7 - 24 Acil                Kroki                İletişim
Veteriner Feed
Veteriner Ankara
24 Saat Açık-Veteriner
Ankara Acil-Veteriner
Veteriner
Aşı
Soru
Pet Kuaför
Servis
Her Hakkı Saklıdır Copyright © Veteriner Ankara